“Do reformojmë policinë bashkiake”, Këlliçi takime në disa zona të Tiranës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në vijim të fushatës së tij në Tiranë duke u takuar me qytetarët, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi është ndalur në zonat e “Xhamllikut”, “Selitës” dhe “5 Majit”.

Pyetjeve dhe kurioziteteve të qytetarëve për premtimin e tij më të bujshëm, për autobusin falas, Këlliçi sqaroi se ky angazhim i kushton fare pak buxhetit të bashkisë, ndërsa i shërben qytetarëve.

“246 milionë euro është buxheti i bashkisë. Autobusi falas kushton 16.5 milionë euro. Ta bëjnë llogarinë me mollë po deshën. 246 mollë është buxheti, 16.5 mollë është autobusi”- tha ai.

- Advertisement -

Nga Selita, ku mori denoncime për gjobvënien nga policia bashkiake, Belind Këlliçi, u angazhua që pas 14 majit, kjo polici të kthehet në shërbim të qytetarëve dhe jo në gjobvënëse të tyre.

“I them atyre qytetarëve që më shkruajnë, që më falënderojnë çdo ditë, për shkak se qëkur unë kam filluar të flasë, nuk janë më prezent policët bashkiak, janë zhdukur edhe nuk vendosin më gjoba për momentin, i them që kështu do të jetë edhe pas 14 majit. Me Belind Këlliçin kryetar bashkie Policia Bashkiake do të jetë polici komunitare. Do të jetë polici në shërbimin tuaj, jo t’ju gjobis ju, jo t’ju marri shpirtin ju”-u shpreh Këlliçi.

Ndërkohë, sa i përket ndërtesave që janë shembur nga bashkia e Tiranës apo ARRSH për shkak të ndërtimit të infrastrukturës së re, Belind Këlliçi tha se të gjithë ata banorë do të dëmshpërblehen me vlerën e tregut.

“U kemi dhënë premtimin në fakt, që unë kam kënaqësinë që ta përsërisë këtu para jush sot: do dëmshpërbleheni cent për cent me vlerën e tregut për shtëpinë tuaj. Kjo është e rëndësishme se është pasuria e një jete që ju keni. Unë kam përshtypjen se asnjë nga ju këtu nuk ka një shtëpi të dytë nëse ju është prish shtëpia. Ajo është gjithçka që keni pasur në jetën tuaj”- shtoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti takon policin e plagosur në Veri, mbledh Këshillin e Sigurisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vizituar në spital policin Alban Rashiti, i cili u plagos në orët e para të mëngjesit të së...

Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë

Një 54-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Kukës, pasi u kap duke transportuar me autobus medikamente të ndryshme, me vlerë 15 000 eurove. Në...

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

TË FUNDIT

Kurti takon policin e plagosur në Veri, mbledh Këshillin e Sigurisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vizituar në spital policin Alban Rashiti, i cili u plagos në orët e para të mëngjesit të së...

Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë

Një 54-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Kukës, pasi u kap duke transportuar me autobus medikamente të ndryshme, me vlerë 15 000 eurove. Në...

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×