Dodik: Nuk do të lejojmë kurrë që Bosnje dhe Hercegovina ta njohë Kosovën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik deklaroi nuk do të të lejojë kurrë që Bosnja dhe Hercegovina ta njohë pavarësinë e Kosovës.

“Ne respektojmë dhe bashkëpunojmë me Beogradin dhe pikëpamjet e Beogradit për Kosovën, pra Prishtinën, janë pikëpamjet tona dhe ne e ndjekim gjithmonë atë”, u tha Dodik gazetarëve në Banja Luka, shkruan N1.

Dodik u shpreh se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka probleme të mëdha për të dëshmuar legjitimitetin e tij.

- Advertisement -

Sipad Dodik, Kurti është ende në institucione të përkohshme që nuk janë ligjore dhe as të njohura ndërkombëtarisht.

Ndër të tjera, Dodik theksoi se shqiptarët nga Kosova janë separatistë në kuptimin e vërtetë të fjalës, të cilët po tentojnë të kapin një pjesë legjitime të vendit dhe nuk po sillen në përputhje me Rezolutën 1244 të OKB-së.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

TË FUNDIT

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×