Gazetari zbulon skenarin: Serbia do territor për të dalë në Adriatik

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari dhe analisti Gazmir Raci, i ftuar në Euronews Albania, u shpreh se Serbia kërkon të krijojë dalje në detin Adriatik.

Sipas Racit, Serbia do të tentojë përmes Kosovës të krijojë daljen e saj në detin Adriatik dhe ndërkohë është e interesuar për territor.

“Serbia nuk ka interes për pjesën e asosacionit; Serbia vazhdon të jetë e interesuar për territor. Serbia e ka strategji nacionale edhe daljen në Adriatik; do të tentojë që përmes Kosovës të bëjë një dalje në detin Adriatik. Shteti i Kosovës nuk mund të funksionojë vetëm, pa pasur miqtë dhe Shtetet e Bashkuara pas vetes. Kjo pjesa e shkëmbimit të territoreve është e rrezikshme. Unë nuk jam idhtar i shkëmbimit të territoreve. Nëse faktori ndërkombëtar apo Fuqitë e Mëdha kanë interesa për riformulim të Ballkanit apo shtetit apo kombeve në Ballkan, atëherë pa problem, ne mund të bisedojmë. Kemi Shqipërinë dhe mund të bashkohemi”, tha Raci.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×