Abazoviç: Ballkani i Hapur dhe Procesi i Berlinit nuk e pengojnë njëri-tjetrin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Procesi i Berlinit dhe Ballkani i Hapur janë dy iniciativa që nuk pengojnë njëra-tjetrën, por gjithashtu veprojnë si “konkurrencë e shëndoshë”.

Kështu ka deklaruar kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, teksa bëri thirrje për bashkëpunim rajonal.

“Unë personalisht mbështes të gjitha format e bashkëpunimit rajonal, çdo gjë që kontribuon në një bashkëpunim më të madh, që jemi bashkë dhe jo në armiqësi, qoftë procesi i Berlinit apo Ballkani i Hapur. Kur bëhet fjalë për Procesin e Berlinit, situata është paksa e përmbysur, Ballkani i Hapur i dha vrull Procesit të Berlinit – bëhet fjalë për konkurrencë të shëndetshme”, theksoi Abazoviç për portalin Sarajevës Klix.

- Advertisement -

Kreu i qeverisë së Malit të Zi theksoi se po kërkohet “stabilitet politik” në Mal të Zi.

“Mali i Zi duhet të dalë nga kriza kushtetuese. Mali i Zi në vitet e fundit ka shënuar rezultate që nuk i ka shënuar në histori. PBB ka kaluar pesë miliardë për herë të parë në histori. Pagat në administratën publike janë rritur. Kemi 850 milionë investime të huaja direkte; presim që deri në fund të vitit ky numër të jetë mbi një miliard. Duhet të arrijmë marrëveshje, nuk ka më monopole. Apeli im është që subjektet politike të arrijnë marrëveshje sa më shpejt”, tha Abazoviç.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×