430 kg kokainë nga Mali i Zi në Fier, Abazoviç: U koordinuam mirë me shqiptarët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha se konfiskimi i 430 kilogramëve kokainë në Fier është bërë i mundur në bazë të konstatimeve dhe kontrolleve që janë bërë në Mal të Zi.

“Në korrik kam njoftuar kryeministrin, prokurorinë dhe policinë se fshihej një ngarkesë e dyshimtë, ishte kokainë dhe kërkoi një analizë të posaçme. Më pas u vendos bashkërisht që të kryhej një ngarkesë e kontrolluar. U vendos që prokuroria të marrë masat e veta, të informojë Shqipërinë”, u tha ai mediave vendase, shkruan Euronews Serbia.

Abazoviç shtoi se nuk janë të sigurt ende se e kujt është ngarkesa dhe dinë vetëm disa të dhëna operacionale nga Shqipëria, por ka theksuar se autoritetet e të dyja vendeve po hetojnë.

- Advertisement -

Sipas tij, Mali i Zi “ka zbuluar në mënyrë jashtëzakonisht profesionale dhe se policia shqiptare sapo ka shkuar në vendngjarje dje, ka pritur njerëz dhe ka bërë arrestime dhe konfiskim mallrash”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...

TË FUNDIT

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...

A do të ekstradohen“Bosët”? Kasapi: Historitë me Dubai janë ëndrra dhe fasadë

Gazetari Julian Kasapi foli në lidhje me ekstadimet e kriminelëve që jetojnë jashtë vendin, drejt Shqipërisë. Në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania,...

Kanadaja do t’i japë Ukrainës rreth 400 milion £ shtesë në ndihmë ushtarake

Kanadaja do t'i japë Ukrainës rreth 400 milionë funte mbi angazhimet e saj ekzistuese në ndihmë ushtarake për Ukrainën gjatë tre viteve të ardhshme. Zelenskyy...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×