“Je mashtrues”, dy shqiptarët në Londër përballen live në emisionin për protestën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Emigrantët shqiptarë zhvilluan protesta të fuqishme në Britani të Madhe në shenjë indinjimi ndaj deklaratave të Sekretares së Brendshme Suela Braverman, e cila kërkoi masa shtrënguese ndaj emigracionit.

Por siç duket, kjo protestë është bërë mollë sherri mes dy shqiptarëve.

Në emisionin “Good Morning Albanians”, një nga shqiptarët, Ilir Dedaj, u shpreh se nuk u organizua një protestë sikurse ishte përfolur, por një aktivitet festiv me flamuj e makina nëpër rrugë.

- Advertisement -

Por Enkeleid Omi, në një reagim hodhi akuza ndaj tij, duke e quajtur atë mashtrues dhe  kundërshtues të protestës së shqiptarëve.

Ndërsa sot, në emisionin “Good Morning Albanians”, të dy shkëmbyen replika me njëri-tjetrin.

“Për atë duhet të ketë një ndjesë publike, sepse unë nuk kam ofenduar askënd. Ata ngrenë akuza kundër meje pa më njohur fare. Ne kërkojmë të bashkohemi. Unë kur të mbaroj, do t’ju dëgjoj me shumë dëshirë. Nuk duhet të bëjmë debat me njëri-tjetrin, duke mos e njohur personin në fjalë”, theksoi Dedaj.

“Je ti që duhet të kërkosh ndjesë! Nuk kam mundësi t’i kërkoj ndjesë atij. Je gabim. Ne jemi organizatorë zyrtarë, sepse ne kemi marrë përgjegjësinë. Është organizim i mirëfilltë. Nuk kam dëshirë të shpenzoj kohën e televizioneve. Është kohë e humbur kot”, tha Omi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3...

TË FUNDIT

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×