Aktivisti shqiptar në Angli: Patrioti më kërcënoi, “po të vij tani te shtëpia”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dje, më 29 Nëntor, në lidhje skype nga Londra për “Good Morning Albanians”, Ilir Dedaj, emigrant prej 24 vitesh në Angli, tregoi për mënyrën se si festuan shqiptarët atje për festën e Pavarësisë.

Ai tha se nuk u organizua protestë sikurse ishte përfolur, por një aktivitet festiv me flamuj e makina nëpër rrugë.

Por një tjetër emigrant në Angli, aktivisti Enkeleid Omi, hodhi akuza ndaj të ftuarit duke e quajtur atë si mashtrues, si kundërshtues të protestës së shqiptarëve dhe kërkoi të ketë një hapësirë në emisionin e mëngjesit.

- Advertisement -

Në një lidhje me “Good Morning Albanians” në Euronews Albania mëngjesin e së mërkurës, Omi tha se patrioti i tij e kishte kërcënuar.

“Dje e kam marrë disa herë, s’ma hapi telefonin, ndaj i kam shkruar. Atëherë më tha: “Po i hipi makinës dhe po vij”, duke më kërcënuar. I thashë: “Bujrum, hajde”, u shpreh Omi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

TË FUNDIT

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

Berisha: Rama korruptoi McGonigal-in, donte të qeveriste pa opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama korruptoi ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, pasi donte që të qeveriste vendin pa...

Norvegjia do të blejë 54 tanke “Leopard” nga Gjermania

Norvegjia do të blejë 54 tanke të reja" Leopard 2" të prodhimit gjerman për ushtrinë e saj dhe do të ketë një opsion për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×