“Doja të shlyeja borxhin e kamionit”- Dënohet shqiptari, u kap në “shtëpinë e barit”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Radjol Hatia, një 25-vjeçar shqiptar është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Kurërës në Mbretërinë e Bashkuar, pasi u kap duke u kujdesur për bimët narkotike në një “shtëpi bari”.

Në deklarimet e dhëna përpara gjykatës, Hatia tha se kishte gjashtë javë që kishte mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar dhe kishte nisur punë në “shtëpinë e barit” për të shlyer borxhin që kishte marrë për të emigruar në mënyrë të paligjshme me kamion.

25-vjeçari shqiptar u kap duke u kujdesur për 400 bimë kanabisi në një plantacion lëndësh narkotike me llampa.

- Advertisement -

Prokurori Jim Davis tha se vlera e mundshme e drogës u vlerësua të jetë midis 48,000 dhe 182,000 £.

25-vjeçari u deklarua fajtor për prodhimin e një droge të kontrolluar të klasit B. Gjykata dëgjoi se ai nuk kishte dënime të mëparshme dhe dha një dënim prej 1 viti burg.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

Trump: Nëse zgjidhem president, brenda 24 orëve mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump është shfaqur shumë optimist , duke deklaruar në një rrjet amerikan se mund t'i japë fund luftës së Putinit në Ukrainë...

Turistët e huaj shpenzime rekord në Shqipëri, shifrat për 2022-shin

Turistët që erdhën nga jashtë kanë harxhuar më shumë para në vendin tonë se shqiptarët që pushuan në vend të huaj. Në vitin 2022,...

TË FUNDIT

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

Trump: Nëse zgjidhem president, brenda 24 orëve mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump është shfaqur shumë optimist , duke deklaruar në një rrjet amerikan se mund t'i japë fund luftës së Putinit në Ukrainë...

Turistët e huaj shpenzime rekord në Shqipëri, shifrat për 2022-shin

Turistët që erdhën nga jashtë kanë harxhuar më shumë para në vendin tonë se shqiptarët që pushuan në vend të huaj. Në vitin 2022,...

Rikthehen linjat e transportit në Gjermani

Linjat e transportit publik në Gjermani janë rifunksionalizuar në orët e para të së martës, pas një greve masive të punëtorëve të transportit të...

EMRI| Merrte ryshfet për kalimet e personave në kufi, arrestohet polici

Është arrestuar inspektori Njazi Rexhepi në Durës pasi në këmbim të vlerave monetare, të cilat varionin nga 50 deri në 100 euro lejonte hyrje-daljet...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×