Dorë për dore me Biden, Osmani publikon foton nga takimi në Nju Jork

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidentin e SHBA-së, Joe Biden në Nju Jork, në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Osmani ka publikuar një fotografi me Biden, në të cilën janë edhe zonja e parë e SHBA-së, Jill Biden dhe bashkëshorti i Osmanit, Prindon Sadriu.

“Aleanca e lirisë. Aleanca e përjetshme”, shkroi Osmani në Facebook.

- Advertisement -

Osmani udhëtoi të dielën për në Nju Jork, ku pati takime me liderë botërorë e përfaqësues të organizatave ndërkombëtare në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Më herët ajo zhvilloi takime me sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken dhe të dërguarin e BE për dialogu Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Do zgjidhet me kanun” Babai i Naimit flet për kërcënime: Erdhën thanë kërkojmë gjak

Misteri vijon të mbulojë vrasjen e Liridona Ademit, mbi shkaqet që detyruan bashkëshortin e saj Naim Murseli të kryente një ekzekutimin e inskenuar si...

Macron bën premtimin: Si sot një vit rihapen dyert Notre Dame

Numërimi mbrapsht për rihapjen e Notre Dame ka filluar. Një nga simbolet e kryeqytetit francez do të rihapë dyert 8 dhjetorin e vitit të...

Serbia po armatoset, kontrata të reja për shtimin e prodhimit të armëve

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë ka rritur investimet në armatime. Një paketë e re prej 100 milionë eurosh financime është nënshkruar mes Ministrisë së...

TË FUNDIT

“Do zgjidhet me kanun” Babai i Naimit flet për kërcënime: Erdhën thanë kërkojmë gjak

Misteri vijon të mbulojë vrasjen e Liridona Ademit, mbi shkaqet që detyruan bashkëshortin e saj Naim Murseli të kryente një ekzekutimin e inskenuar si...

Macron bën premtimin: Si sot një vit rihapen dyert Notre Dame

Numërimi mbrapsht për rihapjen e Notre Dame ka filluar. Një nga simbolet e kryeqytetit francez do të rihapë dyert 8 dhjetorin e vitit të...

Serbia po armatoset, kontrata të reja për shtimin e prodhimit të armëve

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë ka rritur investimet në armatime. Një paketë e re prej 100 milionë eurosh financime është nënshkruar mes Ministrisë së...

‘Rrëzohet’ armëpushimi në Gaza, SHBA vendos veton në Këshillin e Sigurimit

Shtetet e Bashkuara vendosën të premten veton ndaj një rezolute të Kombeve të Bashkuara, të mbështetur nga shumica dërrmuese e anëtarëve të Këshillit të...

Zhduket pa asnjë gjurmë adoleshentja, e ëma denoncon në polici

Një vajzë e moshës 17-vjeçare është raportuar e humbur në qytetin e Vushtrisë në Kosovë. E ëma e adoleshentes ka bërë kallëzimin pranë organeve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×