English

Dorëhiqet nga puna në MPJ motra e Nuredin Dumanit: Jam në rrezik për jetën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Xhuljana Dumani, motra e Nuredin Dumanit bashkëpunëtorit të drejtësisë që ka rrëfyer dhjetëra krime në SPAK, ka dhënë dorëheqjen nga detyra në ministrinë e jashtme.

- Advertisement -

Në një reagim për mediat ajo shprehet se prej 48 orësh ndodhet në rrezik për jetën për shkak të publikimit të të dhënave të saj.

Xhuljana Dumani thotë se është përpjekur të ndërtojë një jetë normale, larg profilit të vëllait të saj.

Në media u publikuan të dhëna se Xhuljana Dumani u pajis me certifikatë sigurie për akses në informacione të klasifikuara, ndërkohë që vëllai i saj rrëfente para prokurorëve të SPAK implikimin në vrasje e grabitje gjatë 10 viteve të fundit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Doreheqja e Xhuljeta Dumanit u be per te shpetuar Olta Xhacken nga reagimi i opozites dhe opinionit publik.

    Mes kuadrove te afert me PS ka shume te tjere me histori te ngjashme dhe ky eshte haraci i partive per votat e siguruara ne bashkepunim me krimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×