English

Drejtësia stepet nga politika, deklaron autorja e reformës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Aurela Anastasi tha se drejtësia nuk është e pavarur nga politika.

- Advertisement -

Sipas saj me ngadalësinë e kryerjes së procedurave, nuk po arrihen objektivat e përcaktuara të reformës në drejtësi.

Anastasi tha se gjuha e politikës nuk është korrekte në marrëdhënie me gjyqësorin. Ajo u bazua te sondazhet e kryera nga shoqëria civile para se të niste reforma ku u vërtetua se gjyqtarët dhe prokurorët ndjenin stepje nga politika.

“Me kaq sa ka ecur reforma ende kemi nevojë të shkëputemi nga presioni i politikës,” – u shpreh pedagogia.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×