English

Drejtuesit nuk ia falin humbjen me Milanin, shkarkohet trajneri Jose Murinjo

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

José Mourinho nuk është më trajner i Romës, pasi klubi ka vendosur ta shkarkojë atë pas humbjes kundër Milanit në San Siro të dielën.

- Advertisement -

“Falënderojmë José në emër të të gjithëve ne në As Roma për pasionin dhe përkushtimin që ka treguar që nga ardhja e tij në Giallorossi – thanë Dan dhe Ryan Friedkin – Ne do të mbajmë gjithmonë kujtime të shkëlqyera për menaxhimin e tij, por besojmë se, në interesat më të mira të klubit, një ndryshim i menjëhershëm është i nevojshëm. I urojmë Jose dhe bashkëpunëtorëve të tij më të mirën për të ardhmen”.

Ende nuk dihet kush do ta drejtojë Romën nga tani deri në fund të sezonit, ndërsa në njoftimin për shtyp të klubit saktësohet gjithashtu se trajneri i ri teknik i ekipit të parë do të emërohet së shpejti.

Tifozët ëndërrojnë zbarkimin e Daniele De Rossi-t, ekziston edhe mundësia e një zgjidhjeje të brendshme (Bruno Conti apo Alberto De Rossi), por mund të mbërrijë edhe një goditje befasuese, siç na kanë mësuar Friedkins në këto tre e gjysmë. vitet e menaxhimit të tyre.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?