Duka: Duhet të mendojmë zgjedhjet parlamentare, Berisha ka afatin e tij politik

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i PAA-së Agron Duka teksa foli për situatën e krijuar në PD tha se opozita nuk duhet të mendojë vetëm për zgjedhjet lokale por dhe për ato parlamentare të vitit 2025.

Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se zgjidhja e vetme për t’u futur në zgjedhje është bashkimi në maksimum i zgjedhjeve parlamentare.

Më tej ai tha se opozita duhet të bëjë të pamundurën që të fitojë disa bashki.

- Advertisement -

“Mendoj se Berisha ka afatin e tij politik. E ardhmja e këtyre të tjerëve është shumë më e gjatë në kohë se sa e ardhmja e Berishës. Nuk duhet të mendojmë vetëm për zgjedhjet vendore, por dhe për zgjedhjet parlamentare. Nëse këta bëhen palë rreth një kandidature, mund të fitohen konsiderueshëm bashki dhe këto përgatisin zgjedhjet parlamentare.

Rruga e vetme dhe zgjidhja e vetme për opiozitën është bashkimi në maksimum i të gjithë forcave politike dhe jo vetëm. Duhet të kthehet në normalitet jeta politike sepse jemi në kushte anormale. 60 bashki i ka partia socialiste, pushteti po përqendrohet në një dorë për fajet tona. Duhet të ndikojmë që të kemi një sasi të konsiderueshme bashkish”- tha Duka.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aktori: Isha vetëm 10 vjeç kur luajta te ‘Nëntori i dytë’, më thirri Viktor Gjika

Aktori Taulant Godaj ka rrëfyer se ka qenë 10 vjeç kur ka luajtur në filmin “Nëntori i Dytë”. Komentet Godaj i bëri në një lidhje...

“Hoqa 28 njohje”- Ministria e Jashtme e Kosovës reagon për deklaratën e Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi një ditë më parë se gjatë viteve që partia e tij ndodhet në pushtet, falë politikës së tij të jashtme ka...

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

TË FUNDIT

Aktori: Isha vetëm 10 vjeç kur luajta te ‘Nëntori i dytë’, më thirri Viktor Gjika

Aktori Taulant Godaj ka rrëfyer se ka qenë 10 vjeç kur ka luajtur në filmin “Nëntori i Dytë”. Komentet Godaj i bëri në një lidhje...

“Hoqa 28 njohje”- Ministria e Jashtme e Kosovës reagon për deklaratën e Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi një ditë më parë se gjatë viteve që partia e tij ndodhet në pushtet, falë politikës së tij të jashtme ka...

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

Të shtëna me armë zjarri në Jerusalem, vritet një grua

Një grua 24-vjeçare ka vdekur pas të shtënave në një stacion autobusi në Jerusalem, sipas shërbimit të ambulancës izraelite Magen David Adom. Shërbimi përditësoi numrin...

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×