Duka: Gjiknuri ishte bujar kur tha 20 bashki për opozitën, marrim më pak të përçarë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i PAA-së, Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se opozita pritet të humbë thellë në zgjedhjet lokale të 14 majit nëse nuk arrihet bashkimi.

Duka u shpreh se ndarja do ripërsërisë atë që ndodhi në zgjedhjet e pjesshme.

Ai theksoi se partia që drejton nuk ka asnjë bashkëpunim apo ftesë për bashkëpunim me asnjë nga grupimet brenda PD,  por se me shumë mundësi do t’i bashkojnë votat me kandidatët e Berishës, që vota të mos shkojë dëm.

- Advertisement -

“Nuk shoh fitore në horizont, e kemi shumë të vështirë derisa 4 muaj para zgjedhje jemi të përçarë. Gjykimi i grupimit të Alibeajt është i gabuar, pasi votat e tyre do t’i shkojnë të majtës. Nëse bëhen rreth një kandidature, mund të fitojnë mjaftueshëm bashki që të mendojnë për zgjedhjet parlamentare. Rruga e vetme është bashkimi. Në këtë rrugë siç jemi, nëse nuk arrihet bashkimi, faturat e humbjes do i marrin këta njerëz. Nëse nuk ka bashkim, ai Gjiknuri në një deklaratë është treguar bujar, që opozita do marrë 20 bashki. Unë jam pesimist, nëse vazhdojnë të jenë të përçarë, do marrë më pak”,  tha Duka.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përjashtimet e deputetëve, Sefa-Bardhit: Vetë i firmosën, tani u qajnë hallin

Në funksion të transparences dhe të debatit publik në lidhje me reflektimin e disa vendimarrjeve të orageneve të Partise Domkratike në vite, dua të...

Tuma e Kamenicës, vizitorët e huaj të mahnitur nga historia

Sitet arkeologjike në Shqipëri po thithin gjithmonë e më shumë turistë, kryesisht të huaj. Një ndër to është Tuma e Kamenicës, e cila është...

Meta: Dënoj deklaratat e Ramës dhe paralelizmat me Donbasin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dënuar deklaratën e kryeministrit Rama dhe "paralelizmat që ai bën për Veriun e Kosovës me situatën...

TË FUNDIT

Përjashtimet e deputetëve, Sefa-Bardhit: Vetë i firmosën, tani u qajnë hallin

Në funksion të transparences dhe të debatit publik në lidhje me reflektimin e disa vendimarrjeve të orageneve të Partise Domkratike në vite, dua të...

Tuma e Kamenicës, vizitorët e huaj të mahnitur nga historia

Sitet arkeologjike në Shqipëri po thithin gjithmonë e më shumë turistë, kryesisht të huaj. Një ndër to është Tuma e Kamenicës, e cila është...

Meta: Dënoj deklaratat e Ramës dhe paralelizmat me Donbasin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dënuar deklaratën e kryeministrit Rama dhe "paralelizmat që ai bën për Veriun e Kosovës me situatën...

Balla përgëzon megaoperacionin: Zbardhëm 16 ngjarje të rënda kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi Policinë e Shtetit për suksesin e arritur në kuadër të megaoperacionit të koduar “Never_Forget” përmes një postimi në...

Man City eliminohet nga Kupa, fitore për Liverpool dhe ekipet e Lond

Humbja e parë sezonale e Manchester Cityt i ka kushtuar eliminimin nga kupa e ligës, ndërsa përballja me Newcastlen u mbyll në shifrat 1-0. Goli...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×