English

“Dy herë e ka pyetur Rama-Stoltenbergun për …” Meçollari: S’dimë pozicionimin e SHBA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artur Mëçollari në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me projektin e paraqitur nga dhëndri i ish-Presidentit Trump lidhur me investimin e rreth 1 miliardë dollarë në ishullin e Sazanit dhe në Zvërnec.

- Advertisement -

Ai theksoi se në lidhje me këtë çështje nuk e dimë pozicionimin e Amerikës.

Mes të tjerash solli në vëmendje pyetjen që kreu i qeverisë Edi Rama i ka bërë Stoltenberg-ut por që ky i fundit nuk është përgjigur.

“Ka një deklaratë të kreut të NATO-së në 2021.  Ai ka thënë që porti historik i Durrësit, ka qasje strategjike për aleancën. Ne nuk e dimë se cili është pozicionimi amerikan. Dy herë e ka pyetur Rama, Stolternbergun në konferencë për shtyp dhe dy herë nuk është përgjigjur”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?