himare

“Për mua nuk ekziston Vorio-Epiri”, Beleri: S’kam bërë fushatë me këtë flamur

Kandiati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Himarës, Fredi Beleri thotë se për të nuk ekziston Vorio-Epiri dhe se nuk ka...

Pipiria: Mbi 2000 euro/m2 në Dhërmi dhe Himarë, kërkesa e të huajve rrit çmimet

Kryetari i Shoqatës për Pasuritë e Paluajtshme, Reinaldo Pipiria thotë se kërkesa e të huajve për të blerë apartamente në Shqipëri,...

Fredi Bejleri: Pse mungoi Rama gjatë vizitës së kryeministrit grek në Himarë

Kandidati i Omonia-s për bashkinë e Himarës, Fredi Bejleri, komentoi arsyet pse sipas tij kryeministri Rama nuk e shoqëroi homologun grek...

14 maji | Omonia dhe PBDNJ zyrtarizojnë kandidatët për Dropullin, Finiqin e Himarën

Omonia dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ) kanë zyrtarizuar kandidatët për Bashkitë Dropull, Finiq dhe Himarë për zgjedhjet...

“Mitsotakis nuk e solli Rama”, ironia e Dules për kryeministrin

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule komentoi vizitën e kryeminsitrit grek Kyriakos Mitsotakis në jug të vendit ditën e djeshme. Në një intervistë për Euronews...

Mitsotakis në Himarë: Do mbështesë Shqipërinë në rrugën drejt BE

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ndodhet në Shqipëri ku fillimisht u ndal në Himarë ku dhe vizitoi shkollën Omiros. Ai mbajti në fjalim...

Mitsotakis në Himarë, Dule: Dha mesazhe bashkëpunimi dhe fqinjësie të mirë

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ), Vangjel Dule, ishte një nga përfaqësuesit politikë në vend që pritën...

“Ku ka grekë në Himarë? Të hapet çështja çame”! Debat mes Kocaqit dhe Barkës

Çështja e pronave në Himarë përplasi në debat studiuesin Panajot Barka dhe historianen Elena Kocaqi. Në një intervistë për Euronews Albania Barka...

Makina përplas 17-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një 66-vjeçar përplasi me makinë një 17-vjeçar në Llogara. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:00, pranë fushës së sportit. Adoleshenti ndodhet në spital nën...

Për herë të parë një kryeministër grek në Himarë, Beleri: Ja çfarë do i kërkojmë 

Kreu i OMONIA-s, Fredi Beleri tregoi në Euronews Albania çfarë do t’i kërkojnë kryeministrit grek Kiriakos Mitsotakis kur të vizitojë Himarën. Beleri...

Deti dhe Minoriteti, Mitsotakis përsëri në Shqipëri, e zbulon Fredi Beleri

Kreu i OMONIA-s Fredi Beleri ndërhyri përmes një lidhjeje telefonike në emisionin Review në Euronews Albania ku tregoi se me gjithë...

Historiani zbulon lëvizjen e Ramës, pse nuk shkoi kryeministri grek në Himarë

Historiani Arben Llalla tha në emisionin Review në Euronews Albania se shtyrja e vizitës së kryeministrit grek, Kiriakos Mitsotakis në Himarë...

E regjistruar me dokumente të falsifikuara, sekuestrohen 6000 m2 tokë në Himarë

Gjykata e Vlorës ka sekuestruar një sipërfaqe prej 6 mijë m2 tokë  në zonën e Livadhit në Himarë. Vlera e pasurisë së...

8 mln euro pasuri e sekuestruar në Himarë, lihen në qeli 5 nga të arrestuarit

Është zhvilluar sot seanca gjyqësore për njohjen e masës së sigurisë, për 6 të arrestuarit me burg, të akuzuar për tjetërsimin...

EMRAT| Sekuestrohen pasuri me vlerë 8 mln € në Himarë, 24 urdhër-arreste

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar pasuri me vlerë 8 mln euro në Himarë, Dhërmi dhe Gjilekë. 24 masa sigurimi për “Shpërdorim detyre”...

8 të arrestuar për tjetërsim pronash në Himarë, mes tyre ish-kreu i qarkut të Vlorës

Gjykata e Vlorës ka lëshuar për ekzekutim 8 urdhër arreste në përfundim të hetimeve për tjetërsimin e pronave në bredgdet. Hetimet nisën...