“E fyeu dhe i dha fund lidhjes”- Zbulohen detaje nga vrasja e 28-vjeçares shqiptare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me vrasjen e 28-vjeçares shqiptare Danjela Neza, e cila u ekzekutua mbrëmjen e të premtes në Savona të Italisë.

Mediat italiane shkruajnë se shkak për krimin është bërë fundi i lidhjes që 28-vjeçarja pati me një 27-vjeçar me origjinë nga Guinea.

Safayou Sow, ish i dashuri i vajzës shqiptare e qëlloi atë me plumb pas koke. Më pas ishte vetë autori që lajmëroi karabinierët duke i thënë se kishte vrarë të dashurën e tij.

- Advertisement -

27-vjeçari rezulton një person pa precedent penal, i cili punon në kuzhinën e një restoranti në Darsena.

Arma e vrasjes, një pistoletë, gjysmë automatike e kalibrit 22 mm, me numër serie të gërryer, është gjetur në afërsi të trupit të viktimës.

Gruaja jetonte në Savona dhe punonte në të njëjtin vend me vrasësin. Ajo rezulton me precedent të mëparshëm penal për krime kundër pronës dhe trafik droge.

Mediat italiane shkruajnë se një fyerje e rëndë e bërë nga 28-vjeçarja ka nxitur zemërimin e burrit me të cilin ajo sapo kishte nisur një lidhje romantike. Fyerja bëri që ai të merrte armën që mbante në bagazhin e makinës dhe ta qëllonte.

Safayou Sow u mor menjëherë në pyetje nga Prokurori Publik Luca Traversa dhe aktualisht ndodhet në burgun Marassi i akuzuar për vrasje dhe mbajtje të armëve pa leje.

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Basha uron Ditën e Rinisë nga Senati Amerikan: Shqipëria do të bëhet!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar ditën e rinisë përmes një videomesazhi nga Senati Amerikan, teksa ndodhet në SHBA në një vizitë zyrtare. Në fjalën e...

Nga 21 janari te puna e SPAK, mesazhet e Ramës për drejtësinë e re në Kongresin e PS

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në Drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

Barometri: Socialistët shohin më pak korrupsion se të tjerët në vendin tonë!

Në mes të të gjithë të pyeturve nga Barometri në Euronews Albania, për perceptimin e lartë të korrupsionin në vend, ata që dallojnë në...

TË FUNDIT

Basha uron Ditën e Rinisë nga Senati Amerikan: Shqipëria do të bëhet!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar ditën e rinisë përmes një videomesazhi nga Senati Amerikan, teksa ndodhet në SHBA në një vizitë zyrtare. Në fjalën e...

Nga 21 janari te puna e SPAK, mesazhet e Ramës për drejtësinë e re në Kongresin e PS

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në Drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

Barometri: Socialistët shohin më pak korrupsion se të tjerët në vendin tonë!

Në mes të të gjithë të pyeturve nga Barometri në Euronews Albania, për perceptimin e lartë të korrupsionin në vend, ata që dallojnë në...

Të rinjtë perceptojnë më pak korrupsion në vend!

Në analizën e të dhënave të fundit mbi perceptimin e korrupsionit në vendin tonë, rezulton se të rinjtë janë grupmosha që perceptojnë më pak...

Korrupsioni në Shqipëri në nivele maksimale, ja çfarë thonë qytetarët

Barometri në Euronews Albania pasi mati besimin e qytetarëve për SPAK dhe institucioneve të reja të drejtësisë, të cilat rezultuan në nivelet më maksimale,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×