“E padrejtë për votuesit e rinj”, Lita: Duhet të kthejmë qytetarët në zgjedhje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita tha se 70% e popullsisë nuk marrin pjesë në zgjedhje pasi kanë humbur besimin. Ai tha në “Now” në Euronews Albania se qytetarëve po u thuhet të votojnë të njëjtët emra, që të drejtojnë po njësoj dhe kjo është e padrejtë për votuesit e rinj.

“Problemi është se në Shqipëri, kemi 70% të popullsisë që nuk shkon në zgjedhje se ka humbur besimin te politika që ne kemi. Ne duhet të ndryshojmë sistemin, tu garantojmë besueshmëri, partive politike dhe zgjedhjeve që t’i kthejmë qytetarët të votojnë.

Bëse ne i hedhim topin njërës palë apo tjetrës, nuk po ndihmojmë. Ne po u themi qytetarëve që shkojnë të votojnë të njëjtat emra për të njëjtët drejtues që të drejtojnë njësoj. Kjo gjë është shumë e padrejtë për qytetarët e rinj”,-tha Lavdrim Lita.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Von Cramon shpërndan pamjet e terroristëve serbë: Po këta, kur do t’i sanksionojmë?

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shpërndarë në platformën X videon  e grupit terrorist të cilët ditën e diel organizuan...

Mori 300 mijë paund në shtëpinë e Sterling, autori dyshohet se fshihet në Shqipëri

Një prej autorëve të grabitjes së banesës së futbollistit anglez Raheem Sterling, dyshohet se fshihet në Shqipëri. Autoritetet policore kanë vijuar hetimet, ndërsa zbuluan...

Ndahet nga jeta mbesa e Nelson Mandelës

Mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri në moshën 43-vjeçare. Zoleka Mandela...

TË FUNDIT

Von Cramon shpërndan pamjet e terroristëve serbë: Po këta, kur do t’i sanksionojmë?

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shpërndarë në platformën X videon  e grupit terrorist të cilët ditën e diel organizuan...

Mori 300 mijë paund në shtëpinë e Sterling, autori dyshohet se fshihet në Shqipëri

Një prej autorëve të grabitjes së banesës së futbollistit anglez Raheem Sterling, dyshohet se fshihet në Shqipëri. Autoritetet policore kanë vijuar hetimet, ndërsa zbuluan...

Ndahet nga jeta mbesa e Nelson Mandelës

Mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri në moshën 43-vjeçare. Zoleka Mandela...

“Vuçiç të dorëhiqet”- Deputeti serb: Gjenerator i konfliktit, po sakrifikon rininë

“Vuçiç ka sakrifikuar rininë serbe në Kosovë në luftën me Albin Kurtin”, kjo është deklarata e fortë që ka bërë deputeti i Partisë Demokratike...

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një sinjal të keq për rajonin shpalljen e ditës së zisë nga Serbia për terroristët që humbën...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×