Edoardo Reja ‘i pandalshëm’, emërohet trajner në Slloveni

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mosha mbetet veç një shifër për Edoardo Rejan. Tekniku Italian i cili drejtoi për 3 vite kombëtaren shqiptare tashmë i është rikthyer sërish punës. 77-vjeçari është zyrtarizuar në krye të skuadrës së ND Gorica, në kampionatin slloven.

I larguar në nëntor të 2022-shit nga kuqezinjtë, synimi i italianit tani është mbijetesa në elitën e futbollit slloven.

Skuadra e re e Rejës renditet në vendin e fundit në tabelën e klasifikimit, ndërkohë ka vfetëm 2 fitore në 24 javë, situata e cila çoi në shkarkimin e serbit Miran Srebrni.

- Advertisement -

Edoardo Reja e nisi karrierën e tij si trajner në vitin 1979, plot 44 vite më parë, ndërsa ka triumfuar dy herë në Serie B italiane me Brescian dhe Vicencen. Po ashtu është shpallur nënkampion me Cagliarin dhe Napolin.

Në 2019-ën u emërua në krye të kombëtares shqiptare, teksa arriti të ngjiste ekipin nga grupi C në B, por më pas nuk përmbushi objektivat e vendosur nga FSHF, gjë që çoi në mosrinovimin e kontratës.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

TË FUNDIT

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...

“Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë”, Krasniqi: Kanë frikë se është si Ukraina

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi tha për emisionin “Review” në Euronews Albania, se e gjithë situate e krijuar në veri të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×