El Clasico në Kupën e Mbretit, Real Madrid përballë Barcelonës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Santiago Bernabeu mirëpret mbrëmjen e sotme El Clasico-n, aty ku Reali i Madridit dhe Barcelona përballen në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit.

Të dyja skuadrat po kalojnë një formë të mirë në kampionatin spanjoll ku renditen në dy vendet e para, ndërkohë që galaktikët luftojnë dhe për trofeun e Uefa Champions League.

Në anën tjetër, blaugranët të eleminuar nga Europa League, synim kanë fitimin e La Ligas dhe një sukses në kupë, që duket i arritshëm.

- Advertisement -

Mungesat mbeten një problem për skuadran e Xavit, ku Leëandoëski, Dembele dhe Pedri nuk janë në dispozicion, ndërsa tek Reali Alaba dhe Mendy.

Kjo është përballja e tretë për këtë sezon mes dy skuadrave, ku secila ka nga një fitore. Sfida e gjysmëfinales së kupës luhet në orën 21:00 dhe do të gjykohet nga Jose Munuera.

Ndërkohë mbrëmjen e së mërkurës është zhvilluar gjysmëfinalja e parë ajo mes Osasunës dhe Bilbaos, e fituar nga vendësit me rezultatin 1-0.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

TË FUNDIT

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Politikani serb zbulon bisedën sekrete me Kurtin: Plani i Vuçiç për Veriun

Politikani serb, Nikola Sanduloviç, një nga liderët e opozitës në Serbi tha në një intervistë për emisionin Now në Euronews Albania se pas sulmit...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×