English

Emrat| Tritoli shemb hotelin në Sarandë, pronarët në gjyq, zbulohen detajet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një sasi tritoli ka shpërthyer në Sarandë në një hotel dy katësh. Hoteli është rrëzuar plotësisht, ndërsa janë dëmtuar dhe fasadat e objekteve përreth.

- Advertisement -

Pronarët e hotel “Bizanti”, shtetasi Spiro Çabiri dhe shtetasi grek Dhimitër Evangjeliu që prej vitit 2002 janë në një proces gjyqësor për pronësinë e këtij hoteli.

Nga shpërthimi nuk ka asnjë person të lënduar.

Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijojnë kontrollet në zonë për kapjen e autorit/ve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×