English

EMRI| Iu bllokuan gjymtyrët nga rënia e masivit shkëmbor mbi banesë, shpëtohet i riu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka përfunduar operacioni i shpëtimit në ndihmë të 25-vjeçarit banor, i fshatiti Çarçovë, Përmet i cili u bllokua nga një masë shkëmbore.

- Advertisement -

Masivi shkëmbor i bllokoi gjymtyrët e poshtme shtetasit Dhimitër Vangjeli, i cili ishte duke fjetur në krevatin e tij në këtë banesë.

Shërbimet e policies dhe zjarrfikësit lokalë bënë të mundur nxjerrjen e 25-vjeçarit dhe transportimin e tij drejt spitalit të Përmetit.

Sipas burimeve nga strukturat e emergjencave, 25-vjeçari ka fraktura në këmbë dhe i është dhënë ndihma e parë mjekësore.

25 vjeçari nga Çarçova do të çohet në Janinë, për ndihmë të specializuar mjekësore.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?