English

Ernest Muçi transferohet te 16 herë kampionët e Turqisë për 10 milionë euro

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ernest Muçi tranferohet te Besiktas në kampionatin turk duke u bërë përforcimi i tretë në përpjekje për të siguruar një vend në Evropë sezonin e ardhshëm. Lajmi në shtypin turk bën fjalë për një akord të arritur mes futbollistit kryeqytetas dhe klubi turk për 3.5 vite kontratë.

- Advertisement -

22 vjeçari që la bardheblutë për Legian më shumë se 2 vite më parë, shënoi 9 gola e dha 2 asist në 34 ndeshje këtë sezon. Ai luan me të dy këmbët dhe aktivizohet si qendërsulmues, mund të luajë në krah por edhe në pozicionin 10.

Muçi është grumbulluar 7 ndeshje me kuqezinjtë ku ka shërbyer dy herë për gol. Besiktas ofron 10 milionë euro për Leagian dhe zyrtarizimi është çështje orësh në ditën e fundit të merkatos në Turqi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?