Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë.

Breçani tha se sa më shumë kamera të ketë aq më shumë parandalohet krimi, ndërsa Mullaj theksoi se nuk kanë ndërprerë dhënien e lejeve të kamerave.

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, Breçani i drejtua Mullajt që të shohin  se a zbatojmë vendimin për vendosjen e kamerave.

- Advertisement -

Pjesë nga biseda:

Erzen Breçani: Sa më shumë kamera të ketë në dispozicion policia aq më shumë parandalohet krimi.

Gentjan Mullaj: Ne nuk e kemi ndërprerë dhënien e lejeve të kamerave. Ka kamera ligjore dhe një sallë operative që kontrollohet nga punonjësit e policisë.                                                                                                                                                                            Erzen Breçani: Bankat e kanë detyrim ligjorë të kenë kamera. Po ashtu edhe shkollat, a i keni kontrolluar ndonjëherë ju a e zbatojnë shkollat këtë vendim a janë gjobitur ndonjëherë?

Gentian Mullaj: Nuk kam informacion për këtë duhet të shqyrtoj shifrat dhe të të kthej një përgjigje.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

TË FUNDIT

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence, propozon eksperti

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...

Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×