‘Është xhungël, aspak e lehtë’ Ibsen Elezi tregon si do ta mundë Sali Berishën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ibsen Elezi, rivali i vetëm përballë Sali Berishës në garën për kryetar të PD tha se do të pastrojë partinë nga ata që do vjedhin vota.

Në emisionin ‘Sot’, në Euronews Albania, Elezi e pranoi se beteja që ka marrë përsipër përballë asaj që e cilësoi xhungël, është e vështirë teksa tha se fenomeni i vjedhjes së votave është fenomen alarmant.

“Nuk është garë e padrejtë, është xhungël, që nuk e ke asnjë rrugë të qarte çfarë do bësh. Njerëzit që vjedhin vota janë të deklaruar si Edi Paloka dhe Albana Vokshi. Dhe të tërë këta njerëz që kanë hedhur votën në proces verbal për të legalizuar vjedhjen e Lulzim Bashës unë e kam thënë që këta njerëz jo vetëm duhet të largohen por duet të procedohen. Kjo është alarmante”, tha Elezi.

- Advertisement -

Por ai u u shpreh i vendosur për të mbrojtur çdo votë të vetën me çdo kusht.

“Nuk mund të manipulojnë votat me mua. Unë kam njerëz dhe mjete për t’i ruajtur votat. Unë këtyre njerëzve që vjedhin vota do tua nxij jetën me media e me të gjitha. Betejat me këto lloj formash të bartuara nga sistemi komunist i kam përballuar që fëmijë. Nuk më bëjnë përshtypje”, u shpreh rivali i Berishës në garën për kryetar të PD.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

 







LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

TË FUNDIT

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...








Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×