English

Euro 2024| Çekia dhe Gjeorgjia ndajnë nga 1 pikë, ndeshja mbyllet me rezultatin 1-1

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Ngec” Çekia, nuk shkon më shumë se barazimi ndaj Gjeorgjisë (VIDEO)

- Advertisement -

Ditën e sotme Çekia dhe Gjeorgjia janë përballur në sfidën e grupit F të Euro 2024.

Megjithëse çekët shiheshin si favoritë, ndeshja mes tyre është mbyllur në barazim 1-1.

Gjeorgjianët kaluan në avantazh të parët, pasi gjyqatri gjerman Siebert u thirr nga VAR dhe akordoi penallti në favor të tyre. Nga pika e bardhë realizoi Mikautadze, që dërgoi në avantazh skuadrën e tij në fund të pjesës së parë.

Por në pjesën e dytë pas një rrëmuje në zonë, çekët barazuan me Patrik Schick në minutën e 59-të. Një gol që u duk sikur i dha shpresë skuadrës çeke për të kthyer rezultatin, por gjeorgjianët rezistuan, duke marrë kështu pikën e parë në këtë Euro 2024.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?