English

“Festojmë 32 vjetorin me fitore”, Rama: Arritëm rezultatin më të mirë ndonjëherë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në aktivitetin për të festuar 32 vjetorin e Partisë Socialsite.

- Advertisement -

Ai tha se këtë 32 vjetor ata e festojnë me rezultatin më të mirë të arritur ndonjëherë pasi tashmë Ps është forcë e parë në 93% të vendit.

“Ne thuajse për një grusht votash prekëm kuotën e 800 mijë votave. Partia Socialsite është forcë e parë në 93% të Këshillave Bashkiakë apo nga 57 bashki nga 61 që janë gjithsej.

kundërshtarët tanë prekën kuotën më të ulët historike që nga dita kur ju më keni besuar drejtimin e Partisë Socialsite, ata kanë një numër këshilltarësh dy herë e gjysmë më të ulët se i yni.

Për herë të 8 në 9 beteja të këtyre viteve ata u përbetuan përballë pasqurës së mbrëmjes për përmbysjen e madhe të regjimit antipopullor dhe për të 8 herë rrjesht e nisën mëngjesin përmbys, me një disfatë edhe më të madhe se e3 mëparshmja për ballë refuzimit popullor”,-tha kryeministri Rama.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?