Fluks pasagjerësh në port, mijëra udhëtarë zbarkojnë në Durrës gjatë fundjavës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lundrimet me traget nga porti i Durrësit kanë sjellë një fluks pasagjerësh 2 ditët e fundjavës.

Burimet zyrtare portuale bëjnë të ditur se deri në mesditën e së dielës kanë hyrë në total 9005 pasagjerë dhe 2455 mjete.

Të shtunën hynë përmes portit më të madh në vend 5 tragete nga Italia, që sollën në total 4839 pasagjerë dhe 1350 mjete. 

- Advertisement -

Deri në mesditë kanë mbërritur 3 tragete, që kanë sjellë me vete 4166 pasagjerë dhe 1105 mjete. 2 të tjerë pritet të vijnë në mbrëmje me totalin e 2500 pasagjerëve dhe 500 mjeteve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Aksident i frikshëm në Durrës, përplasen 3 automjete

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes në Durrës. 3 automjete janë përplasur dhe një prej tyre ka ngelur përmbys në rrugë. Ngjarja ka...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...

TË FUNDIT

Punimet për hekurudhën Tiranë-Durrës, 40% kanë përfunduar

Rrjeti hekurudhor në Durrës është kthyer tashmë në një kantier ndërtimi. Ndërtimi i këtij projekti po ecën me ritme të kënaqshme. Burime zyrtare pranë Hekurudhës Shqiptare...

Aksident i frikshëm në Durrës, përplasen 3 automjete

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes në Durrës. 3 automjete janë përplasur dhe një prej tyre ka ngelur përmbys në rrugë. Ngjarja ka...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...

Restaurohet Muzeu Kombëtar | Ambasadorja e BE: Po punojmë edhe në 11 bashki të tjera

Fasada e Muzeut Historik Kombëtar dhe ndërtesa e institutit të ish-të përndjekurve politikë do të restaurohen falë programit "Eu4culture". Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christian Hohmann...

A ka marrë një ftesë nga Kombëtarja? Bruno Dita flet për “Kubin Sportiv”

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Bruno Dita deklaroi se e priste një ftesë nga ekipi Kombëtar, por diçka e tillë nuk ndodhi. Në emisionin "Kubi...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×