FOTO | Pas Berishës, deputeti demokrat ulet në karrigen e socialistëve në Kuvend

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ul në karriget e deputetëve socialistë në seancën plenare të së enjtes në Kuvend, pasi priste të merrte fjalën.

Por pas tij, edhe deputeti demokrat, Agron Gjekmarkaj ka bërë të njëjtën gjë. Gjekmarkaj është ulur afër deputetit socialist, Pandeli Majko me të cilin pati një diskutim.

Seanca e sotme plenare është karakterizuar nga debate të forta midis mazhorancës dhe opozitës.

- Advertisement -

Kryedemokrati Sali Berisha iu drejtua zëvendës kryeministres dhe ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku duke e akuzuar se në 20 minuta fjalim ishte duke gënjyer.

Ai e pyeti ministren se çfarë lidhje ka me largimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

Ndërsa, kreu i Grupit Parlametar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka fyer opozitën gjatë fjalës së tij në Kuvend. Balla e quajti provokim uljen e Berishës në Kuvend në karriget e socialistëve.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...

Flet babai i Naim Murselit: Ta dija që e kishte bërë evlati im, ai s’do ishte gjallë

Babai i Naim Murselit, tha se pas arrestimit të djalit të tij, ai nuk ka pasur asnjë kontakt me djalin e tij që pas...

TË FUNDIT

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...

Flet babai i Naim Murselit: Ta dija që e kishte bërë evlati im, ai s’do ishte gjallë

Babai i Naim Murselit, tha se pas arrestimit të djalit të tij, ai nuk ka pasur asnjë kontakt me djalin e tij që pas...

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur...

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kodin e rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×