English

Francë| Policia qëllon për vdekje personin e armatosur, do i vinte zjarrin sinagogës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një person i armatosur që dyshohet se tentoi t’i vinte zjarrin një sinagoge në Rouen të premten është vrarë nga policia, ka njoftuar ministri i Brendshëm Gérald Darmanin.

- Advertisement -

Policia “iu përgjigj një raporti për tymin pranë sinagogës”, tha një burim policor.

“Burri ishte i armatosur me një thikë dhe një shufër hekuri, ai iu afrua policëve që qëlluan, individi vdiq”, tha një burim i afërt me rastin për AFP.

“Në Rouen, oficerët e policisë kombëtare neutralizuan një individ të armatosur herët këtë mëngjes, i cili qartësisht synonte t’i vinte zjarrin sinagogës së qytetit. Unë i përgëzoj ata për reagimin dhe guximin e tyre,” shkroi z. Darmanin në X.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?