G7-a refuzon rublën ruse, Kremlini: S’japim gaz për bamirësi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrat e Energjisë të 7 vendeve më të industrializuara të botës refuzuan kërkesën e presidentit Vladimir Putin, që të paguajnë me rubla për gazin rus.

Pas një takimi virtual me homologët, ministri gjerman i Ekonomisë, Robert Habek tha se të gjithë kishin rënë dakord për faktin se kjo përbën një shkelje të hapur të kontratave ekzistuese.

“Putin po mundohet të na përçajë, por kjo nuk do të ndodhë pasi ne jemi të bashkuar”, deklaroi Habek.

- Advertisement -

Në një reagim, zëdhënësi i Kremlinit paralajmëroi se në rast të një skenari të tillë, “Rusia nuk do ta japë gazin e saj për bamirësi”.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

Berisha: Konferenca për Kosovën që kërkon Rama, mbështetet nga Lavrovi

Ish-kreministri Sali Berisha ka mbajtur këtë të enjte një konferencë për mediat, ku ka komentuar zhvillimet në Veri dhe deklaratat e kryeministrit Rama në...

Barcelona zyrtarisht e akuzuar për korrupsion, ‘kapen’ pagesat e majme për gjyqtarët

Çështja ‘Negreira’ ka marrë përmasa edhe më të mëdha, ndërsa tani problemet për Barcelonën janë serioze. Klubi katalanas është zyrtarisht i akuzuar për korrupsion,...

TË FUNDIT

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

Berisha: Konferenca për Kosovën që kërkon Rama, mbështetet nga Lavrovi

Ish-kreministri Sali Berisha ka mbajtur këtë të enjte një konferencë për mediat, ku ka komentuar zhvillimet në Veri dhe deklaratat e kryeministrit Rama në...

Barcelona zyrtarisht e akuzuar për korrupsion, ‘kapen’ pagesat e majme për gjyqtarët

Çështja ‘Negreira’ ka marrë përmasa edhe më të mëdha, ndërsa tani problemet për Barcelonën janë serioze. Klubi katalanas është zyrtarisht i akuzuar për korrupsion,...

Rusia do të blejë raketa të reja hipersonike pas takimit me Iranin

Ministri rus i mbrojtjes gjenerali Sergei Shoigu vizitoi Teheranin në fillim të këtij muaji, me sa duket për të diskutuar forcimin e bashkëpunimit dypalësh...

Përjashtimi i 11 deputetëve nga PD, reagon Gazment Bardhi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me publikimin e vendimit për përjashtimin nga PD të 11 deputetëve...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×