English

Gala Dragot: Jam favorite për të përfaqësuar Belgjikën në Eurovision

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gala Dragot, vajza e artistit Robert Aliaj tha në një intervistë për Euronews Albania se është duke zhvilluar karrierën si këngëtare në Belgjikë, ku në vitin 2020 ka fituar ‘The Voice Kids’.

- Advertisement -

Ajo tregoi se po merr pjesë në finalen e Eurosong, ku garohet për të përfaqësuar Belgjikën dhe është një nga kandidatet kryesore.

“Ka arritur në finale ku  janë 7 kandidatë dhe është një nga favoritet për të përfaqësuar Belgjikën në Festivalin Evropian të Këngës”, tha Robert Aliaj, babai i Galës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?