Gashi: FIFA të hetojë trajnerin serb, ofendoi shqiptarët gjatë ndeshjes Serbi-Zvicër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari sportiv, Lorik Gashi thotë se FIFA duhet të hetojë dhe të dënojë trajnerin e kombëtares së Serbisë, pasi ky i fundit ofendoi shqiptarët gjatë ndeshjes Serbi-Zvicër.

Në një intervistë për Euronews Albania, Gashi u shpreh se FIFA po tregohet me dy standarde, duke mos hetuar trajnerin serb, e nga ana tjetër duke filluar një hetim për Granit Xhakën, i cili pas ndeshjes veshi fanelën me mbiemrin Jashari, që i përkiste shokut të skuadrës, Ardon Jashari.

“Ka qenë reagimi i Granit Xhakës drejtuar kampit serb, pankinës serbe. Kanë qenë tensione gjatë ndeshjes. Kemi parë edhe trajnerin e Serbisë, i cili u deshifrua duke ofenduar të gjithë shqiptarët.

- Advertisement -

Padyshim që duhet një dënim, për këtë nuk ka një hetim nga FIFA, por ka hetim për fanelën që Xhaka ka vendosur ta veshë në fund të ndeshjes. Duken dy standarde nga ana e FIFA-s sa i përket futbollistëve shqiptarë dhe futbollistëve serbë, apo trajnerit serb”, theksoi ai.

Granit Xhaka ka reaguar pas fitores ndaj Serbisë me rezultatin 2-3, ku festoi me një fanelë me numrin 26 që lexonte “Jashari”.

Xhaka ka sqaruar se nuk kishte asgjë politike në veprimin e tij dje.

“Jo, nuk kishte asgjë politike brenda kësaj. Ishte një referim dhe dedikim për Ardonin, i cili është një i ri që po rritet shpejt, e të cilin e këshilloj shumë dhe që meriton shumë respekt për atë që është duke e bërë”, deklaroi futbollisti.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×