English

Gazetari Ferhati: Dan Hutra ishte gati të vriste nënën e Vladimir Kurtit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati deklaroi se masakra në Tiranë mund të kishte edhe një viktimë tjetër, nën e Vladimir Kurtit, armikut të Dan Hutrës.

- Advertisement -

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Ferhati u shpreh se Hutra ka parë vetëm motrën e Kurti në oborrin e banesës dhe e ka qëlluar për vdekje.

Por sipas Ferhatit, nëse do e shihte të ëmën, do e ekzekutonte edhe atë.

“Në ngjarjen e Bathores mund të kishim edhe një tjetër viktimë, të paktën sipas dyshimeve të grupit hetimor, por edhe nga mënyra sesi Dan Hutra ka vepruar.

Në banesën e armikut të tij në burg, Vladimir Kurtit, ai në oborrin e banesës ka parë vetëm motrën e tij, viktimën, Etleva Kurti. Por nëse në mjediset e oborrit mund të ishte nëna e Vladimir Kurtit, ajo ishte brenda në banesë”, theksoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×