Gazetari: Hutra 6 orë me kallash në rrugët e Tiranës, ngjarja e parandalueshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Jul Kasapi tha në emisionin Review në Euronews Albania se ngjarja e rëndë me 3 viktima nga Dan Hutra pak ditë më parë në Tiranë mund të parandalohej.

Ai kujtoi se Dan Hutra ka lëvizur për 6 orë në rrugët e kryeqytetit i armatosur me automatik dhe ngjarja mund të kishte qenë edhe më e rëndë nëse ai një moment do të ishte ndaluar nga një patrullë policie.

Ajo që më bën përshtypje në raste të tilla është se gjithmonë ka një ndarje shumë të madhe mes policisë dhe sistemit të drejtësisë. Kujtoj këtu një mesazh të ministrit të Brendshëm, policia i arreston, drejtësia i liron. Pikësëpari duhet të kuptojmë se policia në ngjarje të tilla ka parandalimin. Duke marrë shkas që ky person ka lëvizur 6-orë i pashqetësuar në rrugët e Tiranës, me kallash dhe thikë në makinë. Imagjinoni çfarë mund të ndodhte nëse do të ndalohej nga një patrullë e policisë dhe Dan Hutra të vendoste të qëllonte. Ishte një ngjarje e parandalueshme se strukturat e shtetit të hetimit të krimit kanë për detyrë të marrin informacion nga burgu, nëse kemi të bëjmë me një person kaq të rrezikshëm dhe ky është një person kaq i rrezikshëm. Policia duhet të dinte pas lirimit nga burgu ku jeton ky person dhe nëse ka kryer lëvizje të dyshimta në afërsi të banesës së ish-gruas”, tha gazetari.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×