Zbriti nga makina pa vajtur në shtëpi, si i shpëtoi atentatit të 3-të Gentian Bejtja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga atentati me 1 viktimë dhe 2 të plagosur mbrëmjen e të hënës në Krujë.

Burime nga grupi hetimore bëjnë me dije se autorët kanë lënë makinën pak metra larg banesës, kanë zbritur në këmbë dhe kanë hapur zjarr në momentin që Sino ka qenë duke zbritur nga makina së bashku me fëmijët e mitur të Gentian Bejtjas.

Sipas dëshmitarëve të ngjarjes, autorët kanë qëlluar dy herë. Një herë tek banesa dhe 4 herë të tjera në rrugën kryesore aty ku u gjeten dhe 4 gëzhojat. Në total janë sekuestruar 28 gëzhoja. Po i njëjti burim bën me dije se familjarët theksojnë se 29-vjeçari Ramazan Sinoka punuar si shofer në Prokurorinë e Apelit.

- Advertisement -

Një tjetër detaj interesant është fakti që Gentjan Bejtja ka qenë në shtëpi një natë me parë. Po ashtu ka dyshime se autorët kanë pasur dijeni për lëvizjet e Bejtjas.

Burime bëjnë me dije se ka dyshime që Gentian Bejtja ka qenë në makinë dhe ka zbritur rrugës pa vajtur në shtëpi.

Ky i fundit kishte ikur në Holandë prej më shumë se një viti, por autoritetet nuk kanë një informacion që ka kërkuar azil politik atje. Hetuesit janë duke kryer një sërë veprimesh hetimore për të zbuluar vendndodhjen e tij.

Po ashtu dyshimet janë se Bejtja, shënjestra e atentatit, ka kërkuar azil në Norvegji dhe Suedi por që i është refuzuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

TË FUNDIT

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×