English

Giorgia Meloni padit këngëtarin që e quajti fashiste

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ngriti sot një padi për shpifje kundër një muzikanti rock që e quajti atë “fashiste”.

- Advertisement -

Gjatë një koncerti pranë Torinos muajin e kaluar, muzikanti Brian Molko hodhi një sërë ofendimesh ndaj Melonit, duke thënë se ajo ishte, ndër të tjera, një “raciste” dhe një “fashiste”, raporton Politico.

Autoritetet vendore e denoncuan në prokurori, pas së cilës ndaj Molkos u hap një hetim zyrtar për “mosrespektim të institucioneve”.

Brian Molko është një muzikant skocez-amerikan i lindur në Belgjikë, i cili është vokalisti kryesor i grupit rock “Placebo”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×