English

Gjendet e vdekur në banesë 38-vjeçarja shqiptare, në oborr i plagosur dhe vëllai

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 38-vjeçare shqiptare është gjetur e pajetë pasditen e së mërkurës në provincën e Pavias në Itali.

- Advertisement -

Sipas mediave italiane ajo është shtetasja me origjinë shqiptare Anila Ruci. 38-vjeçarja u gjetë e ekzekutuar me thikë brenda banesës së saj në Scaldasole.

Ndërsa jashtë shtëpisë, në via Piave, në qendër të qytetit Lomellina, u gjet i plagosur po me thikë edhe vëllai i gruas. Ky i fundit është rreth të 30-ave dhe tashmë ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet pritet ta marrin në pyetje për të mësuar versionin e tij të ngjarjeve. Karabinierët mbërritën në vendngjarje dhe rrethuan zonën dhe po vijojnë hetimet në përpjekje për të përshkruar dinamikën e saktë të asaj që ndodhi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×