English

Gjirokastër/ Zjarri përfshin kullotat në Mashkullorë, kërkohet ndërhyrje nga ajri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë, Gjirokastër ndërkohë që për shkak të terrenit malor vetëm ndërhyrja nga ajri do të ishte e efektshme për shuarjen e tij. Fillimisht flakët u shfaqën rreth orës 13.00 të mesditës së sotme mbi  fshatin Mashkullorë, në mal.

- Advertisement -

I ndihmuar nga era dhe terreni i thatë dhe malor zjarr u përhap me shpejtësi duke përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme me barëra dhe shkurre. Në operacionin për shuarjen e zjarrit janë angazhuar strukturat e emergjencave dhe Bashkisë Gjirokastër.

Zjarri po luftohet me mjete rrethanore si pompa shpine, etj sepse për shkak të terrenit të vështirë malor nuk mund te dislokohen automjetet zjarrfikëse. ” Zjarri është masiv dhe po mundohemi ta mbajmë nën kontroll”, shprehen përfaqësuesit e Shërbimit Zjarrfikës duke e bërë të domosdoshme ndërhyrjen nga ajri për shuarjen e këtij zjarri masiv.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?