English

GJKKO dënon me 1 vit burg ish-kryebashkiakun e Fushë-Arrëzit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme dënoi me 1 vit burg ish-kryebashkiakun e Fushë Arrëzit, Fran Tuci që e gjeti fajtor për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës”.

- Advertisement -

Gjithashtu, gjykata gjeti fajtor për shkatërrim të pronës fadromistin, Durim Margjekaj dhe e dënoi atë me kusht që të paraqitet në shërbimin e provës.

Dhe administratorin e njësisë Iballë, Ndoc Marku, i cili u dënua po ashtu me kusht për “Shpërdorim detyre”.

Sipas SPAK, kryebashkiaku lejoi ndërtimin e një rrugë rurale, duke i shkaktuar një dëm natyror që kap vlerën e 234 mln lekëve ose 2 mln euro.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?