GJKKO kalon për gjykim dosjen për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka vendosur të kalojë për gjykim, dosjen ndaj Redian Rrajës dhe Ariol Halilajt.

Ata akuzohen për atentatin e kryer ndaj prokurorit Arjan Ndoja, shokut të tij Aleksandër Laho dhe Andi Malokut. Ky i fundit punonte si shofer i prokurorit Ndoja, ndërsa për shkak të plagëve të marra humbi jetën një javë më vonë në Spitalin e Traumës në kryeqytet.

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja u regjistrua më 1 nëntor të 2019 në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të mbikalimit të Shkozetit. Personat e mësipërm, të cilët akuzohen për ngjarjen dyshohet se qëlluan më armë zjarri në drejtim të automjetit me të cilin udhëtonin Andi Maloku, Arjan Ndoja dhe Aleksandër Laho.

- Advertisement -

Ndaj tyre rëndojnë pesë vepra penale si; vrasja e funksionarëve publikë, vrasja në rrethana të tjera cilësuese, mbajtja e armëve pa leje, vjedhje dhe për grup të strukturuar kriminal.

Lexoni gjithashtu:

Atentati ndaj prokurorit të Durrësit, ndalohet një nga autorët e dyshuar

SPAK kërkon shtyrjen me tre muaj të hetimeve për atentatin ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoji

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, SPAK mbyll hetimet paraprake

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Hakmarrja e zotit do jetë e madhe”, gazetarja revoltohet për spikeren virtuale

Spikerja virtuale Tokyo Tirana”, e krijuar nga Inteligjenca Artificiale, erdhi si risi në televizionet shqiptarel. Ajo u bë realitet në Euronës Albania, duke ngjallur shumë...

Parlamenti Europian rezolutë për Kosovën, diskutohet sot sulmi në Basnjkë

Në selinë e Parlamentit Evropian sot do zhvillohet debati i jashtëzakonshëm lidhur me sulmin e 24 shtatorit në Veri, ndërsa pritet së shpejti edhe...

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

TË FUNDIT

“Hakmarrja e zotit do jetë e madhe”, gazetarja revoltohet për spikeren virtuale

Spikerja virtuale Tokyo Tirana”, e krijuar nga Inteligjenca Artificiale, erdhi si risi në televizionet shqiptarel. Ajo u bë realitet në Euronës Albania, duke ngjallur shumë...

Parlamenti Europian rezolutë për Kosovën, diskutohet sot sulmi në Basnjkë

Në selinë e Parlamentit Evropian sot do zhvillohet debati i jashtëzakonshëm lidhur me sulmin e 24 shtatorit në Veri, ndërsa pritet së shpejti edhe...

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×