English

Gjykata cakton sërish avokat tjetër për Berishën, seanca shtyhet për nesër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është shtyrë për nesër seanca gjyqësore në GJKKO ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha ndërsa bëhet e ditur se gjykata me kërkesë të prokurorisë ka zëvendësuar avokatin Artan Simoni me një tjetër avokat nga lista e avokatëve kryesisht.

- Advertisement -

Edhe këtij të fundit do i jepet koha e mjaftueshme për t’u njohur me aktet.

Kujtojmë se ish-kryeministri është person nën hetim nga GJKKO për korrupsion pasiv, pasi përmes akteve ligjore ka favorizuar dhëndrin për privatizimin e ish-kompleksit sportiv “Partizani”.

Ndaj ish-kryeministrit Berisha janë vendosur masat e sigurisë “detyrim paraqitjeje” dhe “ndalim i daljes jashtë shtetit” për akuzën “korrupsion pasiv”.

“Me kerkese te Prokurorise, me qellim garantimin e mbrojtjes efektive, Gjykata zëvendësoi av Artan Simoni me avokat tjetër nga lista e avokatëve kryesisht dhe i la kohe të njihet me aktet. Seanca do të zhvillohet ne datën 26.10.2023 ora 10 paradite”,-thuhet në njoftim.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?