English

Gjykata e Lartë rrëzon SPAK, shpall të pafajshme zyrtaren e vetingut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e SPAK. Lihet ne fuqi vendimi për pafajësinë e anëtares së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Etleda Çiftja.

- Advertisement -

Zyrtarja e vetingut u akuza nga SPAK për falsifikim dokumentesh dhe refuzim e fshehje pasurie, por u shpall e pafajshme nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë dhe ajo e Apelit.

SPAK nuk u pajtua me këtë vendim dhe depozitoi rekurs në Gjykatën e Lartë, rekurs i cili nuk është pranuar në dhomë këshillimi nga gjyqtaret Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sandër Simoni.

Anëtarja e vetingut u gjykua për veprat penale të “Falsifikimit të dokumenteve” dhe “Fshehje të pasurisë”, dhe SPAK kërkoi një dënim me 1.6 vite burg.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×