English

Gjykata e shpalli fajtor, Trump shënon rekord donacionesh për fushatë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Donald Trump tha të premten se kishte mbledhur gati 53 milionë dollarë nga donacione të vogla online pas dënimit të tij, duke pohuar se vendimi i gjykatës kishte rritur mbështetjen si kurrë më parë. Kjo shumë e madhe barazohej me më shumë se 2 milionë dollarë të mbledhura për orë, sipas deklaratave të Trump.

- Advertisement -

Burime pranë tij e quajtën vendimin e gjykatës një vendim gjyqësor të rremë dhe raportuan se sistemi i mbledhjes së fondeve dixhitale ishte i mbushur me mbështetje dhe kishte krijuar trafik online. Shumë nga donatorët online e kanë quajtur atë “të burgosur politik”.

Gjykata dënoi Trump të enjten me 34 akuza për falsifikim të dokumenteve të biznesit për të fshehur një skandal seksual, në fazat e fundit të fushatës presidenciale të vitit 2016.

Trump pritet të dënohet më 11 korrik, por sipas gjasave do ta apelojë vendimin.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?