English

Gjykata Kushtetuese me 9 anëtarë, ja kush zëvendëson Vitore Tushen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Holta Zaçaj është betuar si anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese. Tanimë, Gjykata Kushtetuese është plotësuar dhe përbëhet nga 9 anëtarë

- Advertisement -

Me zgjedhjen e anëtarit më të ri, përfundon edhe ushtrimi i funksioneve të Kryetarit dhe anëtarit të Gjykatës Kushtetuese nga Vitore Tusha, pas qëndrimit të saj në detyrë deri në zgjedhjen e gjyqtarit pasardhës.

Deri në përfundim zgjedhjes së kryetarit të ri, funksionet e Kryetarit ushtrohen nga gjyqtari më i vjetër në detyrë, Marsida Xhaferllari.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×