English

Gjykata lë në burg rusin anti-Putin të kapur në Rinas, Bobovnikov: Jam i pafajshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë arrest me burg me afat 15 ditor për Aleksander Bobovnikov, 57 vjeç, me shtetësi ruse.

- Advertisement -

Gjykata i kerkon ministrisë së drejtesisë të shprehet nëse çështja ka natyrë politike

Ai është vënë në prangat e policisë shqiptare në Rinas pasi ndodhej në kërkim nga shteti rus për veprën penale të mashtrimit.

Më herët ai është ndaluar në Firence por gjykata italiane ka ndaluar ekstradimin për shkak të natyrës politike të çështjes për të cilën kërkohej në vendin e tij.

“Unë jam i pafajshëm për sa me akuzon Rusia, për më teper kam dhe probleme shendetësore”,-është shprehur rusi para Gjykatës së Tiranës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?