English

Haas testoi më shumë se kushdo në Bahrein

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tani që testimet zyrtare në cirkuitin e Sakhir në Bahrein kanë përfunduar, është koha për balance.

- Advertisement -

Zakonisht makinat pretendente për titullin nuk qëndrojnë shumë në pistë. Kjo për shkak të sigurisë dhe saktësisë në projektet e tyre për realizimin e objektivave sezonale.

Në këtë llogjikë, skuadra që qëndroi më shumë në pistë në 3 ditët e fundit ishte Haas që xhiroi për 441 xhiro. E ndjekur nga Ferrari që mgjs drejtuesit thonë se nuk mendojnë për vitin 2025 qëndroi për 416 xhiro.

Ishin vetëm dy skuadra që kaluan numrin e 400 xhirove, ndërsa më poshtë është lista e skuderive sipas numrit të xhirove të përshkuara.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×