English

F1

F1

McLaren objektivat sezonalë, Stella: Do të rivalizojmë për kreun

Team Principal Andrea Stella beson se McLaren mund të fitojë disa gara këtë sezon nëse është në gjendje të përsërisë paraqitjen e bërë në...

Një spanjoll për Mercedes, gjermanët merkato tek Ferrari, synohet afrimi i Sainz

Lajmet e fundit nga Italia tregojnë se Mercedes ka zgjedhur pasuesin e Lewis Hamilton për vitin 2025. Ai është Carlos Sainz dhe njoftimi vjen...

Diferencat në kalendarin e F1 mes viteve 2024-2025

Tani që kalendari i Formula 1 për vitin 2025 u zyrtarizua, mund të bëjmë edhe një krahasim për të kuptuar ndryshimet mes tij dhe...

FIA dhe Formula 1 shpallin kalendarin për vitin 2025

24 gara për të dytin botëror rradhazi, sezoni i ardhshëm do të startojë me “Australian Grand Prix” në datat 14-16 Mars dhe do të...

Formula 1| Alonso rinovon te Aston Martin

Fernando Alonso do të vazhdojë karrierën në Formula 1 me Aston Martin pas njoftimit të skuadrës për zgjatjen e kontratës deri në përfundim të...

Power Ranking pas Japonisë në Formula 1

Katër të parët konfirmojnë vende e tyre, një hyrje e re, dy pilotë të përmirësuar dhe 3 të tjerë të përkeqësuar. Po flasim për...

Forbes zbulon pagat e pilotëve për vitin 2024

Ndërkohë që botërori në Formula 1 ka zhvilluar 4 garat e para, Forbes zbulon pagat e pilotëve ku bien në sy diferencat mes pretendentëve...

Andretti zbarkon në Silverstone si pjesë e projektit për debutim në F1

Skuadra amerikane Andretti Global u transferua në selinë prej 48.000 metrash katrorë në Silverstone si pjesë e projektit për të qënë pjesë e Formula...

“Kemi shkuar pranë humnerave”- Drejtuesja e garës së ‘çmendur’: S’ka pasur aksidente

Julinda Dhamo, organizatorja e “Rally Albania 2021”, ka thënë se në Shqipëri ka pak ose aspak talente të zbuluara për garat me makina apo...