Hajdari: VKM për ndërtimet pa leje, abuzim që Rama bën me pushtetin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputetja Rudina Hajdari në një intervistë për Euronews Albania, është shprehur se VKM për ndërtimet pa leje është një abuzim që kryeministri Edi Rama po bën me pushtetin e tij.

Hajdari theksoi se kjo VKM do i vijë në shërbim vetëm klientelës së kreut të qeverisë, por sipas saj do prekë shumicën dërmuese të qytetarëve shqiptarë.

“Mendoj se Rama prej kohësh bën një lloj propagande sikur VKM  do i vijë në ndihmë qytetarëve shqiptarë, por kjo VKM është abuzive për  pjesën dërmuese për qytetarët shqiptarë.

- Advertisement -

Shumë njerëz të thjeshtë që kanë ndërtuar një derë pa leje, janë dënuar me Gjykata dhe kanë pësuar burgim.

Kjo VKM është një abuzim që Rama bën me pushtetin e tij. I vjen në shërbim vetëm klientelës së tij”- tha Hajdari.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Qeveria shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkrijë Akademinë e Studimeve Albanalogjike. Ministria e Arsimit, Evis Kushi, bëri publik vendimin në përfundim të mbledhjes së qeverisë dhe...

TË FUNDIT

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Qeveria shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkrijë Akademinë e Studimeve Albanalogjike. Ministria e Arsimit, Evis Kushi, bëri publik vendimin në përfundim të mbledhjes së qeverisë dhe...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...

Arrestohen 2 serbë në Veri, iu gjetën armë, flamuj, emblema me simbole nacionaliste

Policia e Kosovës në veri të vendit ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘posedim të paautorizuar të armëve dhe narkotikëve’. Të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×