English

Helmimi masiv në Bulqizë, dalin rezultatet e analizave të ujit të pijshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Helmimi që çoi 100 persona në spital në Bulqizë duket se nuk ka qenë për shkak të ujit të pijshëm.

- Advertisement -

Shërbimi i Epidemiologjisë dhe Shëndetit Mjedisor në Bulqizë ka publikuar rezultatet e analizave të ujit të marra në disa vende të ndryshme.

Nga raporti i këtij institucioni thuhet se në mostrat e marra në 7 vende të ndryshme dhe të analizuara mikrobiologjikisht nuk ka rezultuar të ketë ndotje bakterologjike.

Sipas raport-analizës uji është i përshtatshëm për përdorim.


LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?